بسمه تعالی

باسلام و احترام خدمت اعضاء و سهامداران محترم و ضمن تشکر از همراهی و حمایت شما بزرگواران ، خرسندیم به میمنت ایام مبارک اعیاد سعید قربان و غدیرخم اعلام نماییم پیرو اطلاعیه ­ها و وعده­ های قبلی و به موازات ساخت برج ­های ۱۰۶ و ۱۰۸ فرآیند پیچیده و طاقت­ فرسای اخذ پروانه­ ی ساختمانی خوشه­ های ۴ گانه تکمیل و با صدور ساخت از قطعات مسکونی در خوشه­ های چهارگانه مذکور عملیات اجرایی آنها با گودبرداری آغاز و انعقاد قرارداد برای متقاضیان فراهم شده است. در همین راستا و در ادامه همکاری با اعضا و ذینفعان محترم موارد به شرح ذیل جهت مزید استحضار و اقدامات متقابل بعدی تقدیم می ­گردد.

 1. قطعات مسکونی خوشه ­های ۴ گانه:

برای دارندگان امتیاز در خوشه ­های مذکور گزینه ­های زیر مدنظر می ­باشد و اعضا و سهامداران محترم می­ توانند با توجه به شرایط خود گزینه مناسب را انتخاب نمایند.

الف:درخواست ساخت توسط تعاونی:

باتوجه به درخواست­ های مکرر مکتوب قبلی برخی از سهامداران محترم، برنامه­ ریزی و تمهید مقدمات لازم توسط تعاونی انجام و به محض اخذ پروانه ساختمانی برای قطعات خوشه­ های چهارگانه، تدوین قرارداد آغاز گردید که پیش ­نویس آن در پیوست شماره ۱ قابل رویت می­ باشد.

اعضا و ذینفعان محترم می­ توانند برای آخرین بار جهت تبدیل امتیاز خود در خوشه­ های چهار گانه به واحد مسکونی تقاضای ساخت واحد مسکونی را به صورت مکتوب طبق فرم پیوست شماره ۲ به تعاونی ارائه نمایند؛ بدیهی است متعاقب تکمیل متقاضیان ساخت قرارداد احداث واحدهای مسکونی پس از ویرایش نهایی اطلاع رسانی و عقد قرارداد صورت خواهد گرفت.

 • حداقل مبلغ واریزی برای شروع به ساخت در هر خوشه مطابق جدول شماره ۱ می ­باشد که براساس امتیاز مکتسبه بر مبنای فرمول ( مبلغ واریزی* زمان ورایزی) اعضا امتیازبندی خواهند شد و تخصیص واحد براساس امتیاز حاصله انجام خواهد شد.

جدول شماره ۱

 • لازم به ذکر است تعاونی متعهد به ساخت واحد مسکونی برای اعضایی می ­باشد که حداقل مبلغ مورد نیاز برای شروع به ساخت را واریز نموده باشند. بدیهی است تعداد قطعاتی که توسط تعاونی ساخته خواهد شد بستگی به میزان تقاضای ساخت و واریزی حداقل مبلغ تعیین شده توسط اعضا قابل افزایش است و قطعاتی که پروانه آنها اخذ و یا در حال اخذ بوده و مقدمات ساخت آنها فراهم شده است در پیوست شماره ۳ قابل مشاهده می ­باشد.

ب:درخواست دریافت سند رسمی مالکیت:

 • انتقال سند رسمی مالکیت صرفاً به اعضا و سهامدارنی انجام می ­گردد که بالاتفاق تقاضای درخواست سند طبق فرم پیوست شماره ۴ را در خوشه متناظر به دفتر تعاونی تحویل داده ­اند؛ در این رابطه کسانی که قطعه آنها با قرعه­ کشی مشخص گردیده می­ توانند با درخواست اکثریت اعضای گروه مبنی بر انتقال سند مالکیت اقدام نمایند که در این صورت تعاونی در کمترین زمان ممکن ( حدود ۱۰ روز) نسبت به انتقال سند بنام متقاضی/متقاضیان اقدام خواهد کرد و عزیزان متقاضی ساخت در آن گروه ها با سهامداران قرعه­ کشی نشده و یا با افراد گروه متناظر دیگر که متقاضی اخذ سند می­ باشد جایگزین شده و متقاضیان ساخت در گروه­ های قرعه ­کشی شده و یا در قطعاتی که توسط تعاونی ساخته می­ شود ساماندهی می­ گردند.

لازم به ذکر است اعضایی که سند مالکیت دریافت می­ نمایند تعاونی در خصوص ساخت واحدهای آنها نمی­ تواند ورود ­نماید و در صورت تمایل آنها برای اخذ پروانه باید به ترتیب جدول شماره ۲ شخصاً و یا با معرفی نماینده از بین اعضای گروه اقدام نمایند.

جدول شماره ۲

شایان ذکر است با تلاش ­های بی­ وقفه ­ی تعاونی جهت حفظ منافع اعضا مراحل ۵ و ۶ از فرآیند اخذ جواز حذف گردیده و نظارت قطعات نیز ( مرحله۴) در اجرای مصوبه­ ی هیئت ۵ نفره نظام مهندسی استان تهران که به موجب آن پروژه سیمرغ متعلق به این تعاونی مسکن از سیستم ارجاع نظام مهندسی مستثنی گشته و شرکت­ های حقوقی جایگزین آن شده است؛ در این رابطه دو شرکت مهندسین مشاور دارافزین و مهندسین مشاور بهسازان سرزمین پایا به عنوان شرکت­های ناظر انتخاب و با حداقل دستمزد  (بسیار پایین­ تر از تعرفه مصوب هر ساله نظام مهندسی) برای انعقاد قرارداد جهت طراحی و نظارت با اعضای محترم پروژه آماده شده است.

در ضمن از میان فرایند ۸ مرحله­ ای صدور پروانه به استناد مصوبه مجمع عمومی مورخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ پیوست شماره ۵ و هیئت مدیره پرداخت عوارض شهرداری (صدور جواز) بر عهده تعاونی می­ باشد.

برج­های مسکونی:

 • همانطوریکه مستحضرید دو برج از برج­ های باقی­مانده در حال ساخت می­ باشد که گزارش پیشرفت فیزیکی کارگاه سیمرغ و برج­ های ۱۰۶ و ۱۰۸ تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ مطابق پیوست شماره ۶ قابل مشاهده می­ باشد؛ تلاش تعاونی بر این است که اجرای کار و تحویل واحدها طبق برنامه زمان­بندی در قرارداد،صورت پذیرد. که متاسفانه تاخیراتی در اثر اتفاقات ناخواسته همچون “شرایط جوی استثنایی حاکم در زمستان سال گذشته و بهار امسال ، تعطیلی ۱۸روزه اجباری توسط شهرداری به بهانه تعطیلات عید نوروز، ضرورت حفظ ایمنی و افزایش ارتفاع تاورکرین مستقر در کارگاه که منجر به دمونتاژ و مونتاژ مجدد آن گردید و بروز تعطیلات پی ­درپی “، باعث شد که در مجموع حدود ۳ ماه تاخیر در برنامه زمان­بندی ایجاد گردد که به منظور جبران آن تصمیم بر اجرای سفت­ کاری و دیوارچینی و شروع  نازک­ کاری از طبقات منفی قبل از موعد مقرر به صورت هم زمان با ادامه اجرای اسکلت گرفته شده است.
 • آخرین امتیازبندی اوایل تیرماه سال ۱۴۰۳ براساس واریزی اعضا و سهامدارن محترم صورت خواهد گرفت که نتیجه آن متعاقباً به اطلاع عزیزان خواهد رسید؛ البته رقابت در کسب امتیاز تا زمان تقریبی انتخاب واحد مسکونی برحسب برنامه­ زمان­بندی و تاخیرات پیش­ آمده تا تاریخ اوایل آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و پس از انجام آخرین مرحله امتیازبندی در تاریخ مذکور براساس امتیاز مکتسبه انتخاب واحد صورت خواهد پذیرفت که فرآیند انتخاب واحد در اطلاعیه­ های آتی پس از آخرین امتیازبندی اعلام خواهد شد.
 • با توجه به اینکه دو برج در حال ساخت شامل ۱۹۰ واحد مسکونی است و اعضای متقاضی دریافت واحد از برج­ ها براساس واریزی آنها بیش از ظرفیت دو برج مذکور می­ باشد، ضروری است اعضای محترم برج­ های مسکونی نسبت به تکمیل واریزی­ های خود اقدام نمایند تا امکان شروع عملیات اجرایی دو برج دیگر( ۱۰۱ و ۱۰۳) که تمهیدات لازم و مقدمات کار همانند “آماده ­سازی و اصلاح نقشه­ های اجرایی، گودبرداری و تهیه تجهیزات لازم برای تجهیز کارگاه” فراهم شده است، آغاز گردد تا بدین ترتیب کلیه ی متقاضیان دریافت واحد مسکونی در برج­ ها پوشش داده شده و ماموریت تعاونی در این خصوص به سرانجام برسد.
 1. پایان­کار و انتقال اسناد واحدهای برج­های تحویل داده شده:

با توجه به عدم تشکیل پرونده در سازمان آتش­نشانی در زمان اخذ پروانه برج­ ها، پروسه­ ی اخذ پایان­کار منوط به تشکیل پرونده و دریافت تاییدیه ­های آتش­نشانی شده است که در این راستا اقدامات به شرح ذیل صورت پذیرفته است:

 1. توافق با شهرداری مطابق تصویر پیوست شماره ۷
 2. قرارداد با مشاور ذی­صلاح آتشنشانی جهت انجام اقدامات مورد نظر سازمان آتشنشانی تا مرحله تایید نهایی.
 3. تشکیل پرونده­ ی اخذ پایان­کار در منطقه یک شهرداری و آغاز فرآیند آن با استعلام شهرداری از اداره ­ی ثبت و پاسخ آن اداره به شهرداری.
 4. ارسال دستور تفکیک از اداره ثبت به دفتر سازمان نظام مهندسی شهرستان اسلامشهر و صدور فیش­ های نظام مهندسی به منظور دریافت هزینه ­های بازدید کارشناسان نظام مهندسی برای مساحی و تهیه نقشه­ های تفکیکی مطابق پیوست شماره ۸. گفتنی است پس از پرداخت مبلغ فیش­ های صادره نخستین گروه از کارشناسان مذکور روز سه­ شنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ با هماهنگی عوامل فنی تعاونی در محل پروژه حاضر و اقدامات لازم را آغاز خواهند نمود.

قابل ذکر است پس از طی مراحل و تکمیل فرآیند موصوف پایان­کار دریافت و برای صدور اسناد تفکیکی واحدهای مسکونی اقدام خواهد شد.

در پایان ضمن ابراز قدردانی مجدد و ابلاغ سپاس و هیئت مدیره و کارکنان تعاونی در صبر و شکیبایی و همراهی و حمایت بی­شائبه­ ی شما عزیزان از خدمتگزاران خود که قطعاً بدون اعتماد شما بزرگواران توفیقات فعلی حاصل نمی­ شد؛ یادآوری می­ نماید گزارش تفصیلی عملکرد تعاونی در ابعاد مختلف از جمله پرونده ­های قضایی مفتوح در محاکم مختلف به منظور احقاق حقوق اعضا و سهامداران محترم در مجمع عمومی که تا پایان تیرماه برگزار خواهد شد به سمع و نظر عزیزان خواهد رسید.

امیدواریم همچنان مورد لطف و حمایت­ های بی­ دریغ اعضا محترم باشیم تا بتوانیم به اهداف تعاونی که همانا خانه ­دار شدن شما عزیزان و سهامدارن محترم می­ باشد نائل شویم.

 

با تشکر

ابوالفضل آسیابی

مدیرعامل