بسمه تعالی

وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ

 

اعضاء، سهامداران و ذینفعان محترم تعاونی مسکن شماره ۴ کارکنان وزارت کشور در هر دو پروژه سیمرغ اسلامشهر، و محمودیه دماوند

از قرار اطلاع مدیریت سابق تعاونی در «آستانه برگزاری مجمع عمومی که راساً توسط اداره کل تعاون برنامه ریزی و در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۵  تشکیل می گردد» با راهبرد فرار به جلو و تحت الشعاع قراردادن مجمع پیش رو از طریق تشکیل گروه های متعدد در اپلیکشن های داخلی و خارجی اقدام به نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان شما بزرگواران با ادعاهای سراسر کذب و فتنه انگیزانه نموده و به زعم خود تلاش وافر دارد تا هیئت مدیره را از پیگیری تخلفات گسترده مالی دوران مدیریت سابق شرکت که پرونده آن با اتهامات همچون «خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع  و ارتکاب اعمال بر خلاف اصول مقرر در قانون شرکتهای تعاونی» که از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ در شعبه ۱۳ بازپرسی ناحیه ۶ دادگستری تهران ثبت و تحت رسیدگی قرار دارد منصرف نمایند (ذهی خیال باطل) در این راستا لازم میدانیم جهت تنویر افکار عمومی و حفظ هوشیاری اعضاء و سهامداران فهیم موارد به شرح ذیل را اعلام نماییم.

۱ . بر خلاف ادعاهای مطروحه هیچ کدام از اعضای محترم تعاونی توسط هیئت مدیره از عضویت اخراج نگردیده اند بلکه بر اساس پایش اعضای تعاونی طبق فرمت ارسالی اداره کل تعاون استان تهران و بنا به درخواست آنها (که یک نمونه از آن به پیوست تقدیم و قابل مشاهده است) براساس ماده ۵۹ اساسنامه تعدادی از عزیزانی که موفق به تحویل واحد مسکونی و اخذ سند رسمی زمین از تعاونی شده اند و یا طبق تبصره ۲ ماده ۲۳ آئین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۳ اساسنامه امتیاز خو را فروخته اند از عضویت تعاونی خارج ولی حق آنها از اموال دیگر تعاونی از جمله مازاد اراضی موجود در هر دو پروژه سیمرغ اسلامشهر و محمودیه دماوند محفوظ مانده است.

لازم به ذکراست آئین نامه مذکوردر زمان مدیریت سابق و درمجمع عمومی مورخ ۱۳۸۹/۱۱/۲۰ تصویب و در اداره ثبت شرکتها ثبت و لازم الاجراء گردیده است. جای تعجب دارد چگونه مصوبین خود، مدعی و دایه مهربان تر از مادر شده اند؟!

(تصویر آئین نامه مصوب و نامه ارسالی به ثبت شرکتها به پیوست قابل مشاهده است)

۲ . به صراحت اعلام می نماییم دو پروژه اسلامشهر و محمودیه دماوند پروژه های مستقل از هم هستند و منافع هر کدام محدود به اعضایی می باشد که در آن مشارکت نموده اند و اراضی باقی مانده از روستای محمودیه صرفاً متعلق به آن دسته از اعضای است که در تأمین اعتبارخرید پلاک۱۸۸/۱ محمودیه مشارکت داشته و مبلغ آنرا تأمین نموده اند (اعم از اعضایی که قطعه متعلق خود را واگذار نموده و یا واگذار ننموده اند) و اتفاقاً پرونده صدرالاشاره نیز در این رابطه تشکیل گردیده و هدف هیئت مدیره بازپس گیری اموال اعضای ذی نفع از دست متهم پرونده که اکنون بجای مدعی نشسته و رساندن حق به حق دار بوده و می باشد.

۳ . با توجه به اینکه پرونده مطروحه مفتوح و در مرحله انجام کارشناسی توسط سه کارشناس منتخب بازپرس محترم در رشته های امور ثبتی، حسابداری و امور ثبت شرکتها می باشد پایش انجام شده بر مبنای سوالات کارشناسان محترم از تعاونی حاکی از تخلفات بسیار گسترده و فراتراز تصور اولیه در حوزه های مختلف از جمله «مبلغ واقعی خریدمحمودیه دماوند » «نحوه پرداخت ثمن معامله» «نحوه واگذاری قطعاتبه افراد علی الخصوص۵۴۰ قطعه واگذار شده به اشخاص خارج از هر گونه عضویت با تعاونی و رابطه کاری با وزارت کشور و بعضاً بصورت مجانی» « انتقال نزدیک به ۹ هکتار بنام نزدیکان مدیر عامل سابق از جمله ۵ هکتار بنام آقای رضا عیوضی پور پردستی » بوده که پس از طی مراحل قانونی عندالزوم بصورت مفصل در خصوص هر دو پروژه از جمله نحوه به تاراج دادن ۴ دانگ از ۶ دانگ پروژه سیمرغ اسلامشهر و گم شدن  ۲۰ میلیارد تومان  وجوه چک وصول شده بنام این تعاونی (معادل ۲۰ میلیون یورو سال ۸۹ ) از محل فروش به تعاونی ۲ دادگستری استان تهران و …… اطلاع رسانی خواهد شد.

 

هیئت مدیره تعاونی مسکن  شماره ۴ کارکنان وزارت کشور